Bölüm Başkanının Mesajı

Günümüzde dijital görüntü yaratımı ve iletişim teknolojileri aracılığıyla Çizgi Film ve Animasyon, sinema sanatının sınırlarını aşarak, medyanın hemen her alanında kullanılan bir anlatım biçimi haline gelmiştir. Sinema, görsel ve işitsel sanatlar gibi farklı disiplin ve tekniklerin buluştuğu bir sanat dalına dönüşmüştür.

Çizgi Film ve Animasyon Bölümümüzde üretim sürecini uygulamalı olarak öğrenecek olan öğrencilerimiz, son sınıfta, kuramsal ve uygulamalı alanda almış oldukları eğitimdeki bilgiler ışığında kendi üretmiş oldukları Çizgi Film ve Animasyon Bitirme Projesiyle ürettikleri içeriği nasıl paylaşmaları gerektiğini öğreneceklerdir. Çizgi Film ve Animasyon stüdyosunda çalışarak, nitelikli ulusal ve uluslararası projeler üretebileceklerdir. Bölümden mezun olacak öğrenciler, canlandırma stüdyolarında, reklam ajanslarında, post prodüksiyon şirketleri/ TV stüdyolarında multimedya ve video yapım şirketlerinde “İllüstratör”, “Çizgi Film Tasarımcısı”, “Animasyon Sanatçısı”, “Video/Kurgu Operatörü”, “Yapımcı”, “Özel Efekt Operatörü”, “2D ve 3D Modelleme Uzmanı”, “Oyun Tasarımcısı”, “Animasyon Film Eleştirmeni”, “Eğitimci”, “Karakter Tasarımcısı” olarak çalışma imkanı bulacaklardır.

Sanat ve teknolojinin yeni olanaklarıyla tanışmak, bu olanakları yaratıcı bir eğitim süreciyle desteklemek, hayal dünyanızı iki boyutlu (2D) ve üç boyutlu (3D) olarak kendi çizgilerinizle tasarlamak, Çizgi Film ve Animasyon alanının aranan isimlerinden biri olmak istiyorsanız,

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü sizleri bekliyor...

Dr. Öğr. Üyesi Dide Akdağ Satır
Çizgi Film ve Animasyon Bölüm Başkanı