Kariyer Olanakları

Çizgi Film ve Animasyon Bölümünde aldığın eğitim, meslek yaşamına oldukça donanımlı ve yenilikçi bir başlangıç ve gelecek sağlayacak, Çizgi Film ve Animasyon alanının önde gelen isimlerinden ve yetkin akademisyenlerden almış olduğun eğitim sayesinde sektörde ve alanında yaşanan değişimleri oldukça hızlı yakalayabilen ve ileri derecede bir teknolojiyi uygulayabilen animasyon sanatçısı olarak aranılan bir meslek sahibi olacaksın.

Çizgi Film ve Animasyon alanından mezun olduğunda “İllüstratör”, “Çizgi Film Tasarımcısı”, “Animasyon Sanatçısı”, “Akademisyen”, “Video/Kurgu Operatörü”, “Yapımcı”, “Özel Efekt Operatörü”, “2D ve 3D Modelleme Uzmanı”, “Oyun Tasarımcısı”, “Animasyon Film Eleştirmeni”, “Eğitimci”, “Karakter Tasarımcısı”  olarak reklam ajanslarında, multimedya şirketlerinde, televizyon kanallarında, post prodüksiyon şirketleri/ stüdyolarında yer alabilirsin.  Ayrıca lisans eğitimin sırasında yandal ve çift anadal olanaklarından yararlanarak kariyerine yön verebilirsin.
 
Geleceğin Liderine Notlar!

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü’nde lisans eğitiminin bir bölümünü, ERASMUS anlaşması kapsamında yurt dışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde sürdürebilirsin. Fakültemiz bölümlerinin bağlantılı olduğu CILECT (Dünya Sinema Okulları Birliği) ile workshoplar ve ortak animasyon projelerinin bir parçası olabilir, bu deneyimlerle bakış açını zenginleştirebilirsin. Çizgi Film ve Animasyon Bölümü’nde lisans eğitimi alırken yararlanabileceğin diğer yurt dışı olanakları ve ücretsiz özelleştirilmiş çift ana dal ve yan dal programlarının yanında, eğitim sürecini destekleyecek burs ve indirim alternatiflerine bakmayı unutma!