Çizgi Film ve Animasyon Bölümü “Comikon 2019 Animasyon Festivali”nde Yer Aldı

İstanbul Kültür Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölüm Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Dide Akdağ Satır, öğretim görevlilerimizden Özlem Malatyalıoğlu, Özgül Gürbüz ve Uğur Aksoy, Comikon 2019 kapsamındaki “Animasyon Eğitimi ve Dijital Dönüşüm” paneline katıldılar. 
 

Animasyon Haftası

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü, “Animasyon Haftası” kapsamında 29 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında söyleşi, atölye, film gösterimi ve çözümleme ile tanıtım seminerleri düzenledi. Dr. Öğr. Üyesi Yüksel Balaban, Özgül Öztürk, Cansu Bilgici ve Roza Canpolat’ın katılımıyla gerçekleştirilen etkinliklerle öğrencilerimize bilgiler verildi.
 

Arş. Gör. Sevim Karaalioğlu “Uluslararası Bauhaus 100. Yıl Afiş Sergisi”nde Çalışmasını Sundu

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü öğretim elemanlarımızdan Arş. Gör. Sevim Karaalioğlu, 30 Nisan Salı günü Giresun Üniversitesi Görele Güzel Sanatlar Fakültesi’nde gerçekleştirilen “Uluslararası Bauhaus 100. Yıl Afiş Sergisi”nde çalışması ile yer aldı.

“Uluslararası Bauhaus 100. Yıl Afiş Sergisi”
 

Coffee Gutta Tasarım ve Animasyon Öğrenci Yarışmaları Ödül Töreni ve Sergisi

Türkiye’nin farklı yerlerinde 8 şubesi olan Coffee Gutta'nın İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencilerine yönelik açtığı “Karton Bardak Ambalaj Tasarımı”, “Anı Mekanı Tasarımı” ve “Animasyon” yarışmalarının ödül töreni 24 Nisan 2019 Çarşamba günü 16.00-17.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan tüm tasarımlar, Ataköy yerleşkesi zemin katta 15 gün boyunca sergilenecek. 

Dereceye giren öğrencilerimiz ise şu şekilde;

Coffee Gutta "Animasyon Yarışması" Sonuçlandı

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü ile Coffee Gutta iş birliğinde gerçekleştirilen “Animasyon Yarışması” için hazırlanan kısa filmler, 10 Nisan Çarşamba günü jüri tarafından değerlendirildi.

Değerlendirme sonucunda öğrencilerimizden; 

  • 22099 rumuzlu Semih Keler 1.,
  • 96969 rumuzlu Uğur Oğuzhan Yakut 2.,
  • 08434 rumuzlu Ulaş Can İştar ise 3. oldu.

44444 rumuzlu F. Berke Kahraman ise “Jüri Özel Ödülü”nü kazandı.

Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.