2018 Öncesi Girişli Öğrenciler İçin Çift Anadal ve Yan Dal Programı Başvuruları

İstanbul Kütlür Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü'ne 2018 öncesi yerleşen öğrencilerimiz için  Çift Anadal ve Yan Dal programına Başvuru, Kabul ve Kayıt Koşullarında  Yetenek sınavı ile öğrenci alan ikinci anadal diploma programına öğrenci kabulünde, yetenek sınavı yapılır ve yetenek sınavında da başarılı olma şartı aranır.

İlgili yönergeye erişim için lütfen tıklayın...

“Benim Eserim” Projesi Tanıtım Paneli

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü ile Sinema ve Televizyon Bölümü ev sahipliği, Telif Hakları Genel Müdürlüğü desteğiyle 20 Aralık 2019 Cuma günü telif hakları bilincini artırmaya yönelik bir panel düzenlendi. “Benim Eserim” projesi kapsamında SETEM Başkanı Mehmet Güleryüz ve SETEM üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen panelde, proje tanıtımı amacıyla yapılan film gösterimlerinin ardından yeni sinema yasası doğrultusunda kısa film, animasyon ve belgesel film projeleri için başvuru yöntemleri öğrencilerimize aktarıldı.
 

Maya Dergisi

İstanbul Kültür Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü ile Çizgi Film ve Animasyon Kültür Kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan Maya dergisi yayımlandı. 
 

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü “Comikon 2019 Animasyon Festivali”nde Yer Aldı

İstanbul Kültür Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölüm Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Dide Akdağ Satır, öğretim görevlilerimizden Özlem Malatyalıoğlu, Özgül Gürbüz ve Uğur Aksoy, Comikon 2019 kapsamındaki “Animasyon Eğitimi ve Dijital Dönüşüm” paneline katıldılar.